NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Под прожектора Тоалети и бижута на Вивиан Уестууд ще бъдат предложени на търг
5005
Под прожектора

Тоалети и бижута на Вивиан Уестууд ще бъдат предложени на търг

Рокли, костюми, обувки и бижута от личната колекция на покойната британска дизайнерка Вивиан Уестууд ще бъдат продадени този месец на търг, който има за цел да събере средства за благотворителност, съобщиха Ройтерс и АФП. Повече от 200 лота ще бъдат предложени от "Кристис" в Лондон за търга от две части "Вивиан Уестууд: Личната колекция". Той ще се състои от продажба на живо на 25 юни и онлайн търг от 14 до 28 юни. Уестууд, едно от най-големите имена в британската мода, почина през декември 2022 г

| 14 Юни 2024, 09:53 ч.
Тоалети и бижута на Вивиан Уестууд ще бъдат предложени на търг
Тоалети и бижута на Вивиан Уестууд ще бъдат предложени на търг
Снимка © Луси Нортън / ПА чрез АП

Рокли, костюми, обувки и бижута от личната колекция на покойната британска дизайнерка Вивиан Уестууд ще бъдат продадени този месец на търг, който има за цел да събере средства за благотворителност, съобщиха Ройтерс и АФП.

Варненската галерия „Папийон“ представя изложба с най-новите живописни творби на Николай Стоев, озаглавена „Облакът на розовите желания“. По думите на галеристката Виктория Митева художникът ни води отново в своята друга реалност, създадена майсторски с техниката на класическата живопис, където всичко е възможно и достъпно, няма неосъществими желания и несбъднати мечти. Неговите чудати герои обитават картини с имена „Илюзия“, „Към облаците“, „В търсене на любовта“, „В звездна нощ“, „Завръщане на ловците“. 

Заглавната картина „Облакът на розовите желания“ според художника има ясна метафора, навеждаща на мисълта за неосъществените ни желания, които остават такива защото не сме посегнали да ги достигнем. 

По думите му неговите сюжети са най-вече плод на въображението му, но понякога е въпрос на мислене, а друг път на преминала и забелязана навреме идея. Мнението

Тазгодишното издание на пленер "Хартията" на Художествена галерия в Добрич е под наслов "Хартията - същност и намеса", съобщават от културния институт в социалните мрежи.

Художественият пленер ще се проведе от 28 август до 6 септември в залите на галерията. 

Десет дни в Художествена галерия - Добрич ще творят художниците Благовеста Нейчева, Валентина Лапчева, Венета Велева, Дора Иванова, Елена Панайотова, Капка Кънева, Красимир Терзиев, Мартина Караиванова, Румен Рачков, Румена Калчева, Теодор Лихо.

"Обединява ги експериментът с ръчната хартия и богатите творчески възможности, които тя предлага. Работният процес традиционно ще протече при отворени врати, а посетителите ще могат да се запознаят с творческата биография на всеки от авторите по време на вечерните срещи", допълват от културния институт. 

Проектът се осъществява с финансов

Семеен фестивал “Маргаритка: Герои с мисия” ще има в София на 14 септември, на площад „Бански“, съобщават организаторите.

„Правим този фестивал, защото знаем, че всички деца трябва да са равни, а приемствеността е усмивка. Провокирани сме от грубостта и липсата на уважение и възпитание в елементарната комуникация на съвременното общество и се обръщаме към българските семейства с малки деца през езика на изкуството. Универсалният език на изкуството дава възможност да общуваме без думи и точно през музика, театър, танци и приложни занимания всички деца еднакво лесно могат да разберат силата на приемствеността”, казват Виктория Величкова и Яна Липованска.

В програмата са включени сценични изяви, които са преведени на жестов език, работилници за развиване на фината мотор

Ретроспективна изложба „95 години от рождението на професор Галилей Симеонов“ е подредена в Художествена галерия „Кирил Петров“ в Монтана. Показани са 27 творби в памет на бележития график.

Експозицията може да се види до края на август.

Професор Галилей Дамянов Симеонов е роден на 22 юни 1929 г.  в село Сърбляница (днешно Гаврил Геново, община Георги Дамяново, област Монтана). Завършва гимназия в Берковица, след което се дипломира през 1960 година, във Национална художествена академия (НХА), където завършва класа на Илия Бешков. Симеонов е дългогодишен професор по графика в Националната художествена академия. Смятан е за един от последните класици на българското изобразително изкуство, а още през 70-те години на ХХ век се утвърждава като водещ график в национален мащаб.  Специално място в творчеството му заема Васил Левски. Митологизираният образ на Апостола

С изложба на 20 съвременни художници и скулптури от света се открива столичната галерия „Риволи“. Първата експозиция в новото пространство е озаглавена „Началото“, съобщават от екипа.

„Тази изложба е не само празник на модерното изкуство, но и на разнообразието от стилове и творчески подходи“, разказват домакините. Сред авторите, чиито творби ще бъдат изложени, са Тилман (Tilman), Ксавие ван Уелсен (Xavier van Walsen), Гунар Зил (Gunnar Zil), Бразо (Brazo), Касай Масана (Kasai Masana), Питър Робърт Кейл, Норман Геко (Norman Gekko).

От екипа на галерия „Риволи“ разказват, че идеята за нейното откриване се ражда от любовта на нейния създател към модерното изкуство - лекаря д-р Николай Болтаджиев. „Подборът отразява различни съвременни стилове и открива поглед към най-актуалните посоки в изобразителното изкуство“

Повече от 200 лота ще бъдат предложени от "Кристис" в Лондон за търга от две части "Вивиан Уестууд: Личната колекция". Той ще се състои от продажба на живо на 25 юни и онлайн търг от 14 до 28 юни.

Уестууд, едно от най-големите имена в британската мода, почина през декември 2022 г. на 81-годишна възраст. Нейният сътрудник и вдовец Андреас Кронталер е подбрал за търга модели, обхващащи около 40 години, като най-ранните са от колекцията на Уестууд есен-зима 1983-1984 г.

"Това са нещата, които тя самата избираше да носи през последните 40 години от живота си", каза Ейдриън Хюм-Сейър, ръководител на продажбите на търга, пред Ройтерс на пресконференция в четвъртък. "Това е много лично... Това са нещата, с които можеше да я видите на колело да  обикаля Лондон, как дава интервюта за пресата, накрая на ревютата... просто  ежедневието й. Но тя също така живееше... както говореше. И така, за разлика от много хора... в нейното положение, тя носеше нещата многократно. Имаше любими неща".

Уестууд, чието име е синоним на пънк бунтарството през 70-те години на миналия век, беше известна активистка. Тениските й бяха с лозунги срещу изменението на климата и замърсяването, причинени от изкопаемите горива, както и за подкрепата й за основателя на "Уикилийкс" Джулиан Асандж.

Освен дрехите и аксесоарите, за продажба се предлага и комплект увеличени снимки на карти за игра, създадени от Уестууд през 2017 г. , с акцент върху проблеми като изменението на климата и неравенството. Те са оценени от 30 000 до 50 000 британски лири (38 292 - 63 820 щатски долара).

Безсънните нощи са цената на успеха. Винаги  е така. Това каза Стефан Вълдобрев, който днес бе гост във формата „Цената на успеха“ на Празниците на изкуствата „Аполония“. 

Няма нищо по-хубаво от усещането сутрин, че си си свършил работата добре предната вечер. Някакво удовлетворение. Или като излезе албум - пуснеш си го и знаеш, че е станал. Това усещане е много кратко, само една сутрин, обясни той.

Стефан Вълдобрев и Маргарита Димитрова, изпълнителен директор на фондацията за изкуство „Аполония“, разказаха, че се познават от повече от 30 години.

"Тогава не гледах на „Обичам те, мила“ като на „По-полека“ сега. Гледах на нея като на шега и не исках хората да ме свързват с нея. Исках да забележат и другите песни. Исках да натрупам още и още песни. И в момента гледам по друг начин на нея, защото

Велико Търново – на 17 август, става част от турнето на „Молец“, а билетите за Пловдив и Варна са наполовина разпродадени, съобщават организаторите. 

По думите им Крис и Юли ще представят на публиката концерт с живи инструменти, хореография и декори. 

„Подготвили сме няколко грандиозни изненади на това турне! Никога не съм присъствал на подобна продукция. Мисля, че всички ще го помним дълго време”, казва Крис Макаров по повод предстоящото турне.

„Спомням си първия ни разговор за турне `2024. Звучеше като нещо толкова далечно, като разговор между две деца, които си говорят какви ще станат като пораснат… А ето, че пораснахме”, добавя Юли Славчев.

Момчетата си спомнят и думите на Ернесто Валенсуела (неразделна част от групата) на

Петото издание на Sofia DocuMental ще продължи от 28 септември до 6 октомври на ключови локации в София и онлайн в цялата страна.

Това съобщават организаторите на международния документален филмов фестивал с фокус върху човешките права.

Мотото е „Излез от балона“, а официалното откриване е на 30 септември под куполите на Ларгото.

Фестивалът ще представи 30 премиерни за България филми, носители на международни награди. Предстоят срещи с режисьорите и редица специални събития.

„В свят, в който властват безразличието и разделението, Sofia DocuMental ни кани да пристъпим отвъд зоната на комфорта и да разширим погледа си към реалността". Това подсказва и визуалната идентичност на фестивала, която ще оживее на ключови места из цяла София като Ларгото, „Дом на киното“, „Оде

Колекционерската изложба "Кралско вълшебство от порцелан" е подредена в Културно-информационния център "Безистен" в Ямбол. В нея са представени близо 100 експоната от висококачествен и рядък порцелан от края на ХVІІІ в. до края на ХХ век.

Подредени са предимно изящно изрисувани комплекти или отделни чинии. Изобразените върху тях крепости, замъци, гербове, църкви, светци, пресъздават културно-историческото наследство и природното богатство на Люксембург – една от най-малките държави в Европа и единствената в света със статут на Велико херцогство. Порцелановите изделия са изработени между 1780 г. и 2000 г. във фабриките на "Вилеруа и Бох" (Villeroy & Boch).

Колекцията е притежание на спортния психолог Атанас Атанасов. Изложбата може да бъде разгледана в Ямбол до края на юли, като входът е свободен, казаха домакините от Културно-информационния център "Безистен".

Брайън Мей, солокитарист на британската рокгрупа „Куин“, разкри в сряда, че миналата седмица е получил „лек инсулт“, заради който временно е загубил контрол над ръката си, съобщава АП.

77-годишният Мей обясни във видеоклип на своя уебсайт, че се чувства „добре“, но е посъветван да не шофира, да не лети и да не извършва дейности, които повишават сърдечния му ритъм твърде много.

„Тук съм, за да ви съобщя най-напред една добра новина - мисля, че добрата новина е, че мога да свиря на китара след събитията от последните няколко дни“, споделя той в клипа и допълва: „И казвам това, защото имаше известни съмнения заради онази малка здравословна издънка, за която споменах, че се случи преди около седмица, за която казаха, че е лек инсулт и тогава внезапно и неочаквано изгубих контрол над ръката си.“

Мей каза, ч

Приходите от търга ще бъдат насочени към каузи и благотворителни организации, които Уестууд е подкрепяла - собствената й фондация "Вивиан", "Грийнпийс", "Амнести интернешънъл" и "Лекари бед граница", съобщиха от "Кристис".

Лотовете ще бъдат изложени в "Кристис" в Лондон от 14 до 24 юни.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Изложба на художника Румен Саздов "Крехки същества и металургия на любовта" беше открита в Прага
Ателиерният салон на българския художник Румен Саздов със заглавие: "Крехки същества и металургия на любовта" беше открит тази седмица в галерията на Българския културен институт в ...
„Чертеж на съня“ е втората за новия сезон премиера в „Сфумато“
„Чертеж на съня“ е втората за новия сезон премиера в „Сфумато“, съобщават от театралната работилница. Първото представление ще се играе на 30 септември. Ко ...
Мирослава Кацарова представя концертната програма „Палома“
Певицата Мирослава Кацарова ще представи своята концертна програма „Палома“ (Paloma) във Варненската градска художествена галерия в рамките на съпътстващата програма на ...
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Под прожектора
5005
Под прожектора

Тоалети и бижута на Вивиан Уестууд ще бъдат предложени на търг

Повече от 200 лота ще бъдат предложени от "Кристис" в Лондон за търга от две части "Вивиан Уестууд: Личната колекция".Уестууд, едно от най-големите имена в британската мода, почина през декември 2022 г. на 81-годишна възраст.

| 14 Юни 2024, 09:53 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Тоалети и бижута на Вивиан Уестууд ще бъдат предложени на търг
Тоалети и бижута на Вивиан Уестууд ще бъдат предложени на търг
Снимка © Луси Нортън / ПА чрез АП

Рокли, костюми, обувки и бижута от личната колекция на покойната британска дизайнерка Вивиан Уестууд ще бъдат продадени този месец на търг, който има за цел да събере средства за благотворителност, съобщиха Ройтерс и АФП.

Повече от 200 лота ще бъдат предложени от "Кристис" в Лондон за търга от две части "Вивиан Уестууд: Личната колекция". Той ще се състои от продажба на живо на 25 юни и онлайн търг от 14 до 28 юни.

Варненската галерия „Папийон“ представя изложба с най-новите живописни творби на Николай Стоев, озаглавена „Облакът на розовите желания“. По думите на галеристката Виктория Митева художникът ни води отново в своята друга реалност, създадена майсторски с техниката на класическата живопис, където всичко е възможно и достъпно, няма неосъществими желания и несбъднати мечти. Неговите чудати герои обитават картини с имена „Илюзия“, „Към облаците“, „В търсене на любовта“, „В звездна нощ“, „Завръщане на ловците“. 

Заглавната картина „Облакът на розовите желания“ според художника има ясна метафора, навеждаща на мисълта за неосъществените ни желания, които остават такива защото не сме посегнали да ги достигнем. 

По думите му неговите сюжети са най-вече плод на въображението му, но понякога е въпрос на мислене, а друг път на преминала и забелязана навреме идея. Мнението

Тазгодишното издание на пленер "Хартията" на Художествена галерия в Добрич е под наслов "Хартията - същност и намеса", съобщават от културния институт в социалните мрежи.

Художественият пленер ще се проведе от 28 август до 6 септември в залите на галерията. 

Десет дни в Художествена галерия - Добрич ще творят художниците Благовеста Нейчева, Валентина Лапчева, Венета Велева, Дора Иванова, Елена Панайотова, Капка Кънева, Красимир Терзиев, Мартина Караиванова, Румен Рачков, Румена Калчева, Теодор Лихо.

"Обединява ги експериментът с ръчната хартия и богатите творчески възможности, които тя предлага. Работният процес традиционно ще протече при отворени врати, а посетителите ще могат да се запознаят с творческата биография на всеки от авторите по време на вечерните срещи", допълват от културния институт. 

Проектът се осъществява с финансов

Семеен фестивал “Маргаритка: Герои с мисия” ще има в София на 14 септември, на площад „Бански“, съобщават организаторите.

„Правим този фестивал, защото знаем, че всички деца трябва да са равни, а приемствеността е усмивка. Провокирани сме от грубостта и липсата на уважение и възпитание в елементарната комуникация на съвременното общество и се обръщаме към българските семейства с малки деца през езика на изкуството. Универсалният език на изкуството дава възможност да общуваме без думи и точно през музика, театър, танци и приложни занимания всички деца еднакво лесно могат да разберат силата на приемствеността”, казват Виктория Величкова и Яна Липованска.

В програмата са включени сценични изяви, които са преведени на жестов език, работилници за развиване на фината мотор

Ретроспективна изложба „95 години от рождението на професор Галилей Симеонов“ е подредена в Художествена галерия „Кирил Петров“ в Монтана. Показани са 27 творби в памет на бележития график.

Експозицията може да се види до края на август.

Професор Галилей Дамянов Симеонов е роден на 22 юни 1929 г.  в село Сърбляница (днешно Гаврил Геново, община Георги Дамяново, област Монтана). Завършва гимназия в Берковица, след което се дипломира през 1960 година, във Национална художествена академия (НХА), където завършва класа на Илия Бешков. Симеонов е дългогодишен професор по графика в Националната художествена академия. Смятан е за един от последните класици на българското изобразително изкуство, а още през 70-те години на ХХ век се утвърждава като водещ график в национален мащаб.  Специално място в творчеството му заема Васил Левски. Митологизираният образ на Апостола

С изложба на 20 съвременни художници и скулптури от света се открива столичната галерия „Риволи“. Първата експозиция в новото пространство е озаглавена „Началото“, съобщават от екипа.

„Тази изложба е не само празник на модерното изкуство, но и на разнообразието от стилове и творчески подходи“, разказват домакините. Сред авторите, чиито творби ще бъдат изложени, са Тилман (Tilman), Ксавие ван Уелсен (Xavier van Walsen), Гунар Зил (Gunnar Zil), Бразо (Brazo), Касай Масана (Kasai Masana), Питър Робърт Кейл, Норман Геко (Norman Gekko).

От екипа на галерия „Риволи“ разказват, че идеята за нейното откриване се ражда от любовта на нейния създател към модерното изкуство - лекаря д-р Николай Болтаджиев. „Подборът отразява различни съвременни стилове и открива поглед към най-актуалните посоки в изобразителното изкуство“

Уестууд, едно от най-големите имена в британската мода, почина през декември 2022 г. на 81-годишна възраст. Нейният сътрудник и вдовец Андреас Кронталер е подбрал за търга модели, обхващащи около 40 години, като най-ранните са от колекцията на Уестууд есен-зима 1983-1984 г.

"Това са нещата, които тя самата избираше да носи през последните 40 години от живота си", каза Ейдриън Хюм-Сейър, ръководител на продажбите на търга, пред Ройтерс на пресконференция в четвъртък. "Това е много лично... Това са нещата, с които можеше да я видите на колело да  обикаля Лондон, как дава интервюта за пресата, накрая на ревютата... просто  ежедневието й. Но тя също така живееше... както говореше. И така, за разлика от много хора... в нейното положение, тя носеше нещата многократно. Имаше любими неща".

Безсънните нощи са цената на успеха. Винаги  е така. Това каза Стефан Вълдобрев, който днес бе гост във формата „Цената на успеха“ на Празниците на изкуствата „Аполония“. 

Няма нищо по-хубаво от усещането сутрин, че си си свършил работата добре предната вечер. Някакво удовлетворение. Или като излезе албум - пуснеш си го и знаеш, че е станал. Това усещане е много кратко, само една сутрин, обясни той.

Стефан Вълдобрев и Маргарита Димитрова, изпълнителен директор на фондацията за изкуство „Аполония“, разказаха, че се познават от повече от 30 години.

"Тогава не гледах на „Обичам те, мила“ като на „По-полека“ сега. Гледах на нея като на шега и не исках хората да ме свързват с нея. Исках да забележат и другите песни. Исках да натрупам още и още песни. И в момента гледам по друг начин на нея, защото

Велико Търново – на 17 август, става част от турнето на „Молец“, а билетите за Пловдив и Варна са наполовина разпродадени, съобщават организаторите. 

По думите им Крис и Юли ще представят на публиката концерт с живи инструменти, хореография и декори. 

„Подготвили сме няколко грандиозни изненади на това турне! Никога не съм присъствал на подобна продукция. Мисля, че всички ще го помним дълго време”, казва Крис Макаров по повод предстоящото турне.

„Спомням си първия ни разговор за турне `2024. Звучеше като нещо толкова далечно, като разговор между две деца, които си говорят какви ще станат като пораснат… А ето, че пораснахме”, добавя Юли Славчев.

Момчетата си спомнят и думите на Ернесто Валенсуела (неразделна част от групата) на

Петото издание на Sofia DocuMental ще продължи от 28 септември до 6 октомври на ключови локации в София и онлайн в цялата страна.

Това съобщават организаторите на международния документален филмов фестивал с фокус върху човешките права.

Мотото е „Излез от балона“, а официалното откриване е на 30 септември под куполите на Ларгото.

Фестивалът ще представи 30 премиерни за България филми, носители на международни награди. Предстоят срещи с режисьорите и редица специални събития.

„В свят, в който властват безразличието и разделението, Sofia DocuMental ни кани да пристъпим отвъд зоната на комфорта и да разширим погледа си към реалността". Това подсказва и визуалната идентичност на фестивала, която ще оживее на ключови места из цяла София като Ларгото, „Дом на киното“, „Оде

Колекционерската изложба "Кралско вълшебство от порцелан" е подредена в Културно-информационния център "Безистен" в Ямбол. В нея са представени близо 100 експоната от висококачествен и рядък порцелан от края на ХVІІІ в. до края на ХХ век.

Подредени са предимно изящно изрисувани комплекти или отделни чинии. Изобразените върху тях крепости, замъци, гербове, църкви, светци, пресъздават културно-историческото наследство и природното богатство на Люксембург – една от най-малките държави в Европа и единствената в света със статут на Велико херцогство. Порцелановите изделия са изработени между 1780 г. и 2000 г. във фабриките на "Вилеруа и Бох" (Villeroy & Boch).

Колекцията е притежание на спортния психолог Атанас Атанасов. Изложбата може да бъде разгледана в Ямбол до края на юли, като входът е свободен, казаха домакините от Културно-информационния център "Безистен".

Брайън Мей, солокитарист на британската рокгрупа „Куин“, разкри в сряда, че миналата седмица е получил „лек инсулт“, заради който временно е загубил контрол над ръката си, съобщава АП.

77-годишният Мей обясни във видеоклип на своя уебсайт, че се чувства „добре“, но е посъветван да не шофира, да не лети и да не извършва дейности, които повишават сърдечния му ритъм твърде много.

„Тук съм, за да ви съобщя най-напред една добра новина - мисля, че добрата новина е, че мога да свиря на китара след събитията от последните няколко дни“, споделя той в клипа и допълва: „И казвам това, защото имаше известни съмнения заради онази малка здравословна издънка, за която споменах, че се случи преди около седмица, за която казаха, че е лек инсулт и тогава внезапно и неочаквано изгубих контрол над ръката си.“

Мей каза, ч

Уестууд, чието име е синоним на пънк бунтарството през 70-те години на миналия век, беше известна активистка. Тениските й бяха с лозунги срещу изменението на климата и замърсяването, причинени от изкопаемите горива, както и за подкрепата й за основателя на "Уикилийкс" Джулиан Асандж.

Освен дрехите и аксесоарите, за продажба се предлага и комплект увеличени снимки на карти за игра, създадени от Уестууд през 2017 г. , с акцент върху проблеми като изменението на климата и неравенството. Те са оценени от 30 000 до 50 000 британски лири (38 292 - 63 820 щатски долара).

Приходите от търга ще бъдат насочени към каузи и благотворителни организации, които Уестууд е подкрепяла - собствената й фондация "Вивиан", "Грийнпийс", "Амнести интернешънъл" и "Лекари бед граница", съобщиха от "Кристис".

Лотовете ще бъдат изложени в "Кристис" в Лондон от 14 до 24 юни.

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Изложба на художника Румен Саздов "Крехки същества и металургия на любовта" беше открита в Прага
„Чертеж на съня“ е втората за новия сезон премиера в „Сфумато“
Мирослава Кацарова представя концертната програма „Палома“
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.